O masážích

Historie masáže

"Masáž osvěžuje tělo, cévy, pokožku a klouby. Také posiluje nervy, vyvolává blahý pocit zdraví, čistoty a štěstí, zvláště ženy ji mají rády, ježto masáž omlazuje." (Staroindická učebnice lékařství)

Masáž je považována za nejstarší léčebný prostředek. Již v pravěku lidé věděli, že dotyk je léčivý. Její blahodárné účinky byly známé již ve starověku. Nejstarší dochované písemné zmínky o masáži pocházejí z Egypta a z Číny. V Egyptě se dochoval tzv. Ebersův papyrus, svitek pocházející z 16. století před naším letopočtem.


Účinky masáže

Pravidelná masáž pomáhá udržovat kvalitní fyzickou i psychickou kondici, zlepšuje krevní oběh a látkovou výměnu, přispívá k regeneraci sil po práci či jiné zátěži, výborně odstraňuje únavu a stres, osvěží i uklidní, zpomaluje příznaky stárnutí, posiluje imunitu.

Kontraindikace (kdy nemasírovat) - při virových a infekčních onemocněních, horečka, nádorová onemocnění, po nadměrné fyzické námaze, oblasti s výskytem křečových žil, při silné menstruaci, v těhotenství (pouze specifické masáže). 

Toto platí obecně pro všechny druhy masáží, případně je doplněno.

Jak často opakovat masáž  Vše je individuální. Při potížích je vhodné přijít častěji, např. 1-2x týdně, preventivně 1-2x za měsíc. Aby byla masáž efektivní, je dobré chodit pravidelně nebo vícekrát. Každou pátou masáž zde máte zdarma.




Rady a doporučení 

Na masáž choďte ve zdravém stavu, pokud cítíte, že na vás něco leze, masáž raději odložte, mohlo by se vám i přitížit. Pokud jdete na masáž poprvé, nemusíte si s sebou nic brát, pouze se před masáží doporučuje sprcha, pokožka tak lépe vstřebá masážní prostředek. Také se nemusíte bát odhalování, nemasírované partie jsou vždy přikryty. Též nechoďte na masáž s plným žaludkem. Při masáži je dobré moc nemluvit, lépe se zrelaxujete a naladíte na své já. Nejlepší je, když se uvolníte a úplně vypnete, což přichází často samo. Také se nezřídka stane, že klient při masáži usne, což je příznivý účinek terapie. Po masáži se doporučuje zvýšený příjem tekutin, být v klidu, nenamáhat se, v chladném počasí se tepleji obléci, je větší riziko prochlazení. Pokud se stane, že vás po masáži bolí hlava nebo jste unavení, je to většinou přirozená reakce, známka vyplavování toxinů, potíže by měly brzy odeznít.

Masáž v žádném případě nenahrazuje lékařské ošetření.


StudioHZ, Milady Horákové 50, Brno, +420 608468416 
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky